top of page

Aprica - lákadla 

Již desítky tisíc turistů a milovníků lyžování se přesvědčilo, že Aprica je příjemným a stranou hlavního turistického ruchu ležícím zimním střediskem. Pohodová atmosféra vesničky Aprica je jako stvořená k prožití odpočinkové zimní dovolené daleko od shonu velkoměst. Příhodné klimatické podmínky a dokonale upravované sjezdovky pak vytvářejí perfektní podmínky pro lyžování.


Aprica se nalézá v regionu Lombardie v severní části Itálie, jen asi 10 kilometrů jižně od hranice Itálie se Švýcarskem. I mezi českými turisty známé a velmi populární lyžařské středisko Passo Tonale se rozkládá něco přes 70 kilometrů východně a do švýcarského St. Moritz je to odtud něco málo přes 50 kilometrů severním směrem.

Na popularitě začala Aprica mezi lyžaři získávat ve druhé polovině minulého století a v současnosti se řadí k nejznámějším lyžařským střediskům severní Itálie. Její poloha na italském severu ji pak předurčuje k oblibě i mezi lyžaři z České republiky. Aprica totiž patří k nejseverněji ležícím skiareálům v Itálie a tím pádem je i nejblíže naší zemi. Cesta z Prahy zabere něco málo přes 6 hodin, což je pro cestování vlastním automobilem více než přijatelné číslo.

Celá oblast Aprica je dobře vybavena nejen pro sjezdové a běžecké lyžování, ale i další zimní sporty a aktivity. Na své si tady bezpochyby přijdou všichni milovníci zimy a aktivního odpočinku. Nejen mezi sjezdaři či běžkaři je Aprica vyhlášená příjemným slunečným počasím, prvotřídními sjezdovými tratěmi, moderní dopravní infrastrukturou a v neposlední řadě i širokými možnostmi zábavy po lyžování, tzv. aprés-ski.

Návštěvníci Apriky se mohou těšit na široké možnosti aktivního odpočinku a to nejen po náročném dni, prožitém na svazích nad městečkem. K návštěvě zve wellness centrum s bazénem a další zřízení, kde je možné zrelaxovat po lyžování.

Turisté, kteří zvolí Apricu coby destinaci, kde stráví svou zimní dovolenou, se mohou těšit na dostatečně prostorné a pečlivě upravené sjezdovky, na nichž si budou moci bezezbytku užívat skvělé lyžování. Celková délka sjezdovek v Aprice přesahuje 50 kilometrů, tudíž se tady nebudou nudit ani ti nejzkušenější jezdci. Nabídka lyžařských terénů zahrnuje jak mírné a modře značené sjezdovky, tak také sportovnější a prudší červené pisty a nechybí ani několik nejtěžších, černých tratí.

Vyznavači jízdy ve volném terénu pak bezpochyby přivítají zprávu, že na svazích nad vesničkou Aprica se dá dobře provozovat freeriding. Sjezdaři pak zase ocení skutečnost, že na místních sjezdovkách je vždy dostatek prostoru i během hlavní zimní sezóny. Perfektní lyžování si tu mohou vychutnat jak úplní začátečníci, tak i rodiny s malými dětmi. Nudit se však v žádném případě nebudou ani zdatní sjezdaři.

Nespornou výhodou pobytu v zimním středisku Aprica na severu Itálie je skutečnost, že ubytování, skipasy a další služby je tady možné pořídit za přijatelné ceny.

bottom of page