top of page

Aprica podrobněji

Italská lyžařská oblast Aprica nabízí svým hostům spoustu možností, jak prožít dokonalou zimní dovolenou. Vyznavači sjezdového lyžování si tu mohou bezezbytku vychutnávat dokonalé podmínky pro lyžování hned ve trojici vzájemně propojených lyžařských areálů Baradello, Palabione a Magnolta. A vzhledem ke skutečnosti, že je většina sjezdových tratí v Aprice orientována na sever, vydrží tady přírodní sníh po celou zimní sezónu až do jarních měsíců.

Vedle dospělých se v Aprice mohou skvěle bavit i ti nejmenší lyžaři. Na několika dětských sjezdovkách si tady mohou zkoušet své první nesmělé obloučky a k  dispozici jsou jim i oblíbené pojízdné lyžařské koberce. Větší děti se pak mohou dokonce nechat vyvézt na čtyřsedačkové lanovce, která vede vzhůru podél dětské sjezdovky.

Dospělým pak nabízí Aprica pestré spektrum sjezdovek. Méně zdatní lyžaři a začátečníci se mohou těšit na technicky nenáročné, modře značené tratě. K turisty nejčastěji zmiňovaným lehkým sjezdovkám v Aprice patří oblíbená Superpanoramica. Ta je populární zejména díky své délce, která přesahuje 6 kilometrů. Ale i zkušení sjezdaři mohou v lyžařském areálu Aprica očekávat technicky náročnější červené pisty a nejzkušenější jezdci pak určitě zamíří na zdejší nejobtížnější černé sjezdovky. Tou nejznámější z technicky náročných sjezdových tratí v Aprice je sjezdovka Magnolta.

Aprica svým návštěvníkům nabízí celkem přes 50 kilometrů pečlivě upravovaných sjezdovek. Dostatek přírodního sněhu je obvykle zaručen po celou zimní sezónu a v případě nedostatku srážek je k dispozici propracovaná síť zařízení pro umělé zasněžování. Sněžnými děly je v Aprice pokryta většina svahů. A stejně jako v případě dalších italských alpských lyžařských středisek, i Aprica je mezi milovníky alpského lyžování vyhlášená dostatkem slunečního svitu a krásného počasí po celou zimu.

Turisté však do Apriky nepřijíždějí jen kvůli perfektním podmínkám pro sjezdové nebo běžecké lyžování. Celá oblast Aprica totiž nabízí svým návštěvníkům též širokou škálu možností, jak aktivně využít volný čas po dni prožitém na svazích nad městečkem. Co by byl večer na dovolené v Itálii bez večeře v tradiční italské restauraci nebo pizzerii? Dát si dobré jídlo se dá v Aprice v řadě příjemných restaurací, kde si můžete pochutnat na vyhlášené italské kuchyni.

Lyžaři, kteří budou mít po lyžování ještě síly na provozování dalších aktivit si mohou v Aprice zajít například zabruslit na kluziště pod širým nebem. K odpočinku a relaxaci pak zve wellness areál, kde je možné zaplavat si v krytém bazénu, navštívit saunu nebo absolvovat některou z lázeňských procedur. I příznivcům nočního života a zábavy má městečko Aprica co nabídnout. S přicházejícím večerem je možné se vydat za zábavou do některého z barů nebo si zajít na diskotéku.

bottom of page